Nauczyciele

Roshi Jakusho Kwong -  Mistrz Jakusho Kwong nosi tytuł roshi - czcigodny nauczyciel. Urodził się w 1935 roku w Santa Rosa w Kalifornii. W 1959 roku zaczął praktykować pod kierunkiem roshiego Shunryu Suzukiego. Znany jest jako autor bestsellera "Umysł zen, umysł początkującego". W 1970 roku roshi Kwong został ordynowany na mnicha, a w 1973 w hołdzie zmarłemu roshiemu Suzukiemu powołał do życia Sonoma Mountain Zen Center, którego opatem pozostaje do dziś. Roshi Kwong ukończył swój formalny trening zen i otrzymał przekaz dharmy z rąk Hoitsu Suzukiego, syna Shunryu, w świątyni Rinso-in w Japonii w roku 1978. Stał się tym samym spadkobiercą dharmy w linii przekazu roshiego Suzukiego. Naucza w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i na Islandii. Regularnie odwiedzał Klasztor Benedyktynów w Lubiniu i spotykał się tam z o. Janem Berezą OSB, założycielem Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej i medytującymi z nim chrześcijanami. Z klasztorem w Lubiniu roshi Kwong utrzymuje związek do dziś. W Polsce roshi spotykał się też co roku z Jackem Kuroniem.

Mikołaj Uji Markiewicz – nauczyciel medytacji, uczeń roshiego Kwonga mistrza zen i opata Sonoma Mountain Zen Center. Roshi Kwong w roku 2006 nadał Ujemu tytuł hoshiego - nauczyciela dharmy. W listopadzie 2015 otrzymał przekaz dharmy roshiego Kwonga.  Regularnie spotyka się z medytującymi w ośrodkach medytacji chrześcijańskiej, m.in. w Lubiniu. 7 maja 2016 roku w Kącikach odbyła się Ceremonia Górskiego Tronu. Było to zwieńczenie Ceremonii Przekazu, odbywających się wcześniej w Japonii i na Górze Sonoma. W obecności ponad 150 Gości roshi Kwong uroczyście przekazał Mikołajowi Uji Markiewiczowi funkcję Opata  Sanghi Kannon w Polsce. 

http://uji.kannon.pl

Jerzy Kuun - nauczyciel dharmy od 2011 roku, w sierpniu 2019 roku otrzymał przekaz dharmy od roshiego Kwonga.

Ewa Kaian Kochanowska - mniszka oraz nauczycielka dharmy (hoshi). 

Jarek Kaiin Chybicki - mnich oraz nauczyciel dharmy (hoshi). Ordynowany w roku 2012. Praktykuje zen od 30 lat. Na co dzień mieszka w Gdańsku. Autor wielu publikacji m.in "Uważna fotografia" oraz "Skup się". 

 

  •                                                                               *
  • Prosimy o datki wspierające działalność Opata sanghi 
  • Nr konta:  08 2130 0004 2001 0568 2737 0001 z dopiskiem Darowizna na rzecz Opata sanghi
  • BWZ Kannon