Czymże jest głęboki, czysty i jasny umysł? Jakusho Kwong oraz Kuun

Mowa Dharmy, Ango, Wilga 2008, roshi Jakusho Kwong i Kuun.

„Czcigodny mnich z przeszłości powiedział: Czymże jest głęboki, czysty i jasny umysł? To góry, rzeki i wielka ziemia, to słońce, księżyc i wszystkie gwiazdy.”

KUUN:

teksty: 

Instrukcja do medytacji zen - dwa terminy w październiku!

Zapraszamy na instrukcję do medytacji zen w tradycji buddyzmu japońskiego soto. Wprowadzenie poprowadzi nauczyciel z naszej sanghi Jerzy Kuun. On też przyjmuje zapisy drogą mejlową: jd108@data.pl.

Więcej o prowadzącym w zakładce "Nauczyciele".

Data: 1.10. oraz 22.10.o godz. 19

Adres: ul. Krasnowolska 3a, Warszawa

Wstęp jest wolny, prosimy jednak o datki do skarbonki.

Sesshin rohatsu 30.11. - 8.12.2019

Zapraszamy na sesshin rohatsu (odosobnienie z nocnym siedzeniem), upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z roshim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

Rohatsu odbędzie się w Świątyni Głównej w Warszawie na ul. Krasnowolskiej 3a. W tym roku udało się zorganizować 8 dni siedzenia. Zaczynamy w sobotę 30 listopada o 19.30, kończymy 8 grudnia w niedzielę rano. Z soboty na niedzielę (7/8 grudnia) odbędzie się szczególne czterogodzinne zazen między północą a 4.00 rano, zwane Tetsuya.

Jednodniowe siedzenie zen w Kącikach (powitanie jesieni) 5.10.2019

Zapraszamy na siedzenie z medytacją w stylu zen w sobotę 5 października w leśnym ośrodku BWZ Kannon w Kącikach koło Osiecka.

Zapisy i informacje: malgorzata.sieradzka@gmail.com.
Prosimy o darowizny do skarbonki w Kącikach - jeśli jesteś członkiem min. 40zł, jeśli nie płacisz składek min. 50zł. Mamy miejsca w aucie dla tych niezmotoryzowanych. Ale istnieje także możliwość bycia odebranym z Augustówki rikszą :)

Plan dnia:

Zmiana adresu zendo w Gdańsku od września 2019

Drodzy, z radością informujemy, że w wrześniu rozpoczęliśmy praktykę w nowym miejscu! Gdańsk Przymorze ul. Kołobrzeska 67M/m13 (IV piętro) Dojazd: tramwaj linie 2, 4, 5, 8 - około 800 m od najbliższego przystanku tramwaju lub autobus 139 z SKM Przymorze Terminy praktyk można znaleźć tu: http://www.pustka.pl/x.php/1,288/Praktyka.html Zapraszamy serdecznie! Gassio

Cisza dla klimatu 21 września Warszawa

Chcemy zamanifestować ważność kwestii postępujących zmian klimatycznych. Działaniem, stanowiącym wyraz naszej natury, naszego pełnego bycia w świecie, jest milcząca, otwarta, świadoma obecność. Dlatego proponujemy sesję medytacyjną na ulicy – w ciszy, bez komentarzy, bez prowadzenia werbalnego sporu. Zaproszenie kierujemy do wszystkich praktykujących medytację w dowolnej tradycji religijnej, duchowej czy świeckiej.

Prawdziwy sekret pisania - część 1. Natalie Goldberg.

Mowa wygłoszona przez pisarkę Natalie Goldberg dnia 2 maja 2018 roku w Ośrodku Zen Upaya, znajdującym się w Santa Fe (stan Nowy Meksyk). Natalie Goldberg jest autorką 14 książek. Jej książka „Writing Down the Bones” (1986) została przetłumaczona na 14 języków oraz sprzedała się w liczbie ponad miliona kopii. Praktykuje zen od ponad 40 lat oraz prowadzi warsztaty, podczas których uczy pisania jako praktyki. Mieszka w północnej części Nowego Meksyku.

Prawdziwy sekret pisania. Część I.

teksty: 

ANGO - ZAPROSZENIE 2019 Ośrodek Zen w Kącikach pod Warszawą

Medytacje letnie - Ango 2019 w Kącikach Zapraszamy serdecznie, jak co roku, na Ango – nasze letnie odosobnienie – wywodzące się z prastarej klasztornej tradycji zen. W języku japońskim – ango – oznacza „pozostawać w pokoju”, w sanskrycie to „deszcz”… Jest to czas wytężonej medytacji i „studiowania siebie” w łączności z innymi, wspólnej owocnej różnorodnej praktyki. Tegoroczne Ango odbędzie się ponownie w Kącikach, letnim ośrodku naszej Sanghi w terminie: 23 czerwca – 13 lipca 2019, w tym sesshin: 29 czerwca – 6 lipca.

początek

05.09.2004
17 miliardów lat temu pojawił się kosmos a wraz z nim ja i cała materia przestrzeni. i od tamtej pory nieustannie trwa moje zmaganie się z codziennością. dziś pomyślałem sobie : zacznę nowe życie, wypełnię siebie nowym tchnieniem światła ale zanim to nastąpi muszę udać się na spoczynek bo jutro znów czekają mnie "szarych dni pagóry".

Warszawskie zendo nie działa w czasie Ango

Drodzy,

informujemy, że od dnia 24 czerwca praktyka w zendo na Krasnowolskiej zostanie zawieszona na czas ango w Kącikach oraz do końca lipca. Od dnia 1 sierpnia wznowione zostaną praktyki poranne oraz wtorkowe o godz: 18.00.

Zapraszamy na ango!

www.kannon.pl
www.warszawa.kannon.pl

Gassho.
Zarząd warszawski

Strony