GDAŃSK - MIĘDZYSANGHOWY WESAK 25.06.2017

Międzysanghowy Wesak w Gdańsku z udziałem Mistrza Zen Joeng Hye Gdańsk Sztormowa 92, 26.06.2017 g. 13!
Serdecznie zapraszamy Przyjaciół w Dharmie na wspólne świętowanie upamiętniające dzień narodzin Buddy Siakjamuniego oraz - zgodnie z tradycją buddyzmu tybetańskiego i Theravada - dzień Jego Przebudzenia oraz odejścia w Parinirwanę.
Wesak jest świętem wszystkich czujących istot ponad podziałami – tak jak wszystko obejmująca jest mądrość Buddy i wszystko przenikająca miłująca dobroć. Mamy więc wspaniałą okazję do bliższego poznania się, zawarcia nowych przyjaźni i do miłego spędzenia czasu w atmosferze pełnej zaufania i radości. Ponieważ obchody Wesaka połączone zostały z Rodzinnym Piknikiem na świeżym powietrzu, zapraszamy całe rodziny, a szczególnie dzieci, dla których przygotowaliśmy kącik zabaw. Dorosłych zapraszamy na występy wokalne, muzyczne i poetyckie. Będzie również okazja do rozruszania się podczas zajęć jogi z wykwalifikowanym instruktorem, a utraconą w ten sposób energię będzie można uzupełnić przy stole, na którym, prócz wegetariańskich potraw, znajdzie się miejsce na ciasta i inne słodkości.

Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, przez cały czas trwania Wesaka odbywać się będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Zostanie również utworzony sklepik, którego dochody w całości będą przeznaczone na ten cel. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez ofiarowanie buddyjskich książek, kadzideł, mali itp.

Zachęcamy również do pozostałych aktywności. Zgłoście swojego Reprezentanta, który podczas Ceremonii opowie o Waszej Szkole i tradycji! Przynieście ze sobą domowe potrawy, napoje, ciasta, owoce by cieszyły podniebienie wszystkich gości! Zgłoście chęć udziału w bloku artystycznym. Może to być wiersz, piosenka, skecz, występy dzieci – wszystko to, czym możemy podzielić się z innymi, aby jeszcze radośniej świętować dzień Wesaka!

25.06.2017 godz. 13:00

Gdańsk, ul. Sztormowa 9

Do zobaczenia!

Prosimy o rozesłanie zaproszenia do Członków Szkoły oraz o wydrukowanie i powieszenie plakatu

(załącznik w formacie pdf) na tablicy informacyjnej w Waszym Ośrodku. Dziękujemy.

Więcej informacji możecie uzyskać pisząc na adres: gdansk@zen.pl lub dzwoniąc na nr tel. 512 008 338.

Pozdrawiamy w Dharmie,

Buddyjska Wspólnota Zen KANNON & Gdański Ośrodek Szkoły Zen KWAN UM