SESSHIN ROHATSU SANGHI KANNON

 Grudniowe Sesshin Rohatsu w Waszawie 2019

(30.11. - 8.12.)

Zapraszamy na sesshin rohatsu (odosobnienie z nocnym siedzeniem), upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z roshim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

Rohatsu odbędzie się w Świątyni Głównej w Warszawie na ul. Krasnowolskiej 3a. W tym roku udało się zorganizować 8 dni siedzenia. Zaczynamy w sobotę 30 listopada o 19.30, kończymy 8 grudnia w niedzielę rano. Z soboty na niedzielę (7/8 grudnia) odbędzie się szczególne czterogodzinne zazen między północą a 4.00 rano, zwane Tetsuya.

Sesshin poprowadzą: opat naszej wspólnoty, roshi Mikołaj Uji Markiewicz (30.11.-5.12.), hoshi Jarek Kaiin Chybicki (6-8.12.) oraz Małgosia Myoju Sieradzka-Imhoff (1-8.12.)

Stawki na sesshin rohatsu:

aktywni członkowie Sanghi: 100 zł za dzień,
wspierający członkowie Sanghi: 110 zł za dzień,
osoby spoza Sanghi – 120 zł za dzień.

Zniżka: 20% zniżki przy wpłacie zaliczki 150 PLN.

Przyjmujemy zasadę, że opłaty za pobyt przez część dnia przyjmujemy wówczas, gdy ktoś przyjeżdża na krócej niż 3 posiłki. Jeśli ktoś po prostu przychodzi posiedzieć, nie musi płacić – chociaż, jak zawsze, namawiamy do wrzucenia drobnej darowizny do skrzyneczki na datki.

Opłaty za pobyt przez część dnia stanowią połowę stawki dziennej.

Nr konta: 51 2130 0004 2001 0568 2737 0003

Pierwszeństwo mają osoby, które przyjadą na całość, ale zapraszamy oczywiście także na część odosobnienia, jeśli nie możecie przyjechać na dłużej.

Zapisy zbiera Agnieszka Popowska pod mailem: agnieszkakannon@op.pl. W razie pytań możecie też się kontaktować z Małgosią: malgorzata.sieradzka@gmail.com

Plan dnia takiego odosobnienia składa się z pobudki około 5 rano, 3 posiłków dziennie w stylu orioki (prastary rytuał spożywania posiłków), około 10 rund medytacji siedzącej, mów osób prowadzących oraz pracy na rzecz świątyni.

Mikołaj Uji Markiewicz - jest uczniem i spadkobiercą Dharmy mistrza zen roshiego Jakusho Kwonga, opata Ośrodka Zen na Górze Sonoma. W 2015 roku otrzymał przekaz, a w 2016 r. został opatem sanghi Kannon.

Jarek Kaiin Chybicki jest mnichem oraz nauczycielem (hoshi) w sandze Kannon. Na co dzień mieszka w Gdańsku. Autor wielu publikacji m.in "Uważna fotografia" oraz "Skup się".

Małgosia Myoju Sieradzka-Imhoff - z sanghą Kannon praktykuje od 2005 roku. Praktykowała zarówno w Polsce jak i w Ośrodku Zen na Górze Sonoma.

“W zgodzie z drogą Zen musisz być sam dla siebie mistrzem w każdej sytuacji, w której się znajdziesz. Musisz zdawać sobie sprawę z tego kim i czym jesteś. Żeby się to stało - wszystko co musisz zrobić to skoncentrować się na swoich rękach, swoich stopach, swoich oczach, swoim umyśle – właśnie teraz, w tym momencie. Innymi słowy, kiedy siedzisz zazen, to usiądź i skoncentruj się na oddychaniu – licząc oddechy lub podążając za nimi. Kiedy jesz śniadanie, to właśnie jedz śniadanie. Kiedy myjesz twarz, to skoncentruj się na myciu twarzy. Kiedy idziesz ulicą – idź ulicą. Zazen jest podstawową praktyką. Jest o tym, jak troszczyć się całym swoim sercem o tę chwilę. Zrób to – właśnie teraz, właśnie tutaj”.

Dainin Katagiri

Źródło cytatu: http://kannon.pl/node/26?fbclid=IwAR3TtZ0BjLyBrSfj_go9T1XGqDX3YQJ-ZrpcLk6bP_vnmTGSYcFE_Fn-DIQ


Zdj.  Rohatsu 2015 Bajkowa Zagroda